Dogo Argentino Bakımında Sizi Neler Bekliyor?

Bakım - - 758

Dogo Argentino Bakımında Sizi Neler Bekliyor?

Arjantin kökenli olan Dogo Argentino köpekleri sadık, cesur ve atletik ırklardan biridir.

Bir köpeğe sahip olmak sadece bir ayrıcalık değildir; bu bir sorumluluktur. En azından yiyecek ve barınak için bize bağımlılar ve çok daha fazlasını hak ediyorlar. Hayatınıza bir köpek aldığınızda, köpeğe sahip olmanın getirdiği sorumluluğu da üstlenmelisiniz. 

 

   Dogo Argentino Köpeklerinin Sağlık Sorunları

Dogo Argentino'lar birkaç genetik problemi olan genellikle sağlıklı köpeklerdir. Dogo Argentino sahibi olduğunuzda, hangi belirtilere dikkat etmeniz gerektiğini ve ortaya çıktıklarında ne yapmanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Tüm ırklarda olduğu gibi, Dogo Argentino'nun da kulaklarını enfeksiyon belirtileri açısından düzenli olarak kontrol etmeli ve köpekler için tasarlanmış bir diş macunu kullanılarak dişlerini sık sık fırçalamalısınız.

Ulusal Irk Kulübünden Önerilen Dogo Argentino Sağlık Testleri:

Kalça Değerlendirmesi

BAER (Beyin Sapı İşitsel Uyarılmış Yanıt) Testi

Kardiyak Muayene

 

   Dogo Argentino Köpeklerinin Vücut Bakımı

Haftalık düzenli bakımın ötesinde, ara sıra yapılan banyo, Dogo Argentino'nun temiz kalmasını ve en iyi şekilde görünmesini sağlar. Bakım, siz ve evcil hayvanınız için harika bir bağ kurma deneyimi olabilir. Güçlü, hızlı büyüyen tırnakları, aşırı büyümeyi, kırılmayı ve çatlamayı önlemek için düzenli olarak bir tırnak makası ile kesmelisiniz. Enfeksiyona neden olabilecek kir birikmesini önlemek için kulakları düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Dişleri düzenli olarak fırçalanmalıdır.

 

   Dogo Argentino Köpeklerinin Egzersiz Rutinleri

Dogo Argentino'nun egzersiz seçenekleri arasında, tercihen çitle çevrili arka bahçede oyun oynamak veya günde birkaç kez yürüyüş yapmak yer alır. Egzersiz, saklambaç, yerde yuvarlanan bir topu kovalamak veya onlara yeni numaralar öğretmek gibi ev içi aktiviteler şeklinde de olabilir. Yüzme, yürüyüş, topları alma veya diskleri uçurma gibi bazı açık hava etkinlikleri, enerji harcamak için iyi bir çıkış sağlayabilir. Çeviklik, itaat ve ralli gibi köpek sporları için eğitim de Dogo Argentino'ya egzersiz için harika bir yol olabilir.

 

   Dogo Argentino Köpeklerinin Eğitimi

Tüm köpekler için erken sosyalleşme ve köpek eğitimi derslerine önem verilmelidir, ancak Dogo Argentino kadar büyük ve güçlü bir cins için bunlar bir zorunluluktur. Birçok Dogo Argentino, baskın ve koruyucu olabilir; sosyalleştiriseniz, iyi huylu yetişkinler olmalarını sağlamaya yardımcı olursunuz. İtaat eğitimi, onları evde patron olmaktan alıkoyacaktır. Dogo Argentino zeki ve memnun etmeye heveslidir, bu nedenle genellikle eğitilmeleri kolaydır sizi zorlamaz.. Görünüşlerine rağmen, Dogo Argentino'lar yufka yüreklidir. Eğitim esnasında sert tepkiler yerine sevgiye ve ödüllere çok daha iyi yanıt verir.

 

   Dogo Argentino Köpeklerinin Beslenme Rutinleri

Bir yetişkin olarak köpeğinizin boyuna bağlı olarak, onlara hayatlarının çeşitli evrelerinde benzersiz sindirim ihtiyaçlarını karşılayacak bir formülle beslemek isteyeceksiniz. Birçok köpek maması şirketinin küçük, orta, büyük ve dev ırklar için cinse özel formülleri vardır. Dogo Argentino büyük bir cinstir. Köpeğinizi neyle besleyeceğiniz bireysel bir seçimdir, ancak veterineriniz ve/veya yetiştiricinizle birlikte çalışmak, köpek yavrusu olarak yemek sıklığını ve ömrünü uzatmak için en iyi yetişkin diyetini belirlemenin en iyi yolu olacaktır. Her zaman temiz ve taze su bulundurun.

^^description^^ Dogo Argentino köpek arkadaşınız ile birlikte yaşarken sorumluluklarınızı öğrenin. blog